۱۰نکته مهم برای تمیز کردن خانه 

زندگی لاکچری
نظافت لاکچری
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تمیزکردن پنجره -1
اشتباهات مشترک در تمیزکردن پنجره
۱۳۹۷/۱۲/۰۸

۱۰نکته مهم برای تمیز کردن خانه 

فعالیت گروهی

فعالیت گروهی

۱۰ نکته مهم برای تمیز کردن خانه در آرکاپاک

همه افراد به طور ذاتی از بی نظمی و کثیفی متنفرند، و بر عکس هر کس یک خانه تمیز را دوست داشته و از آن لذت می برد. اما اغلب روش صحیح نظافت را ندانسته و نمی دانند از کدام قسمت شروع کنند. مثلاً آنها نمی دانند که باید آشپزخانه را قبل از حمام یا برعکس تمیز نمود. با مطالعه این مقاله شما می توانید خانه خود را به بهترین شکل تمیز و از نظافت و زیبایی آن لذت ببرید.

تنفر از کثیفی

تنفر از کثیفی

نکات پاک کردن خانه

  1. کل خانه را تمیز کنید

اگر شما تصمیم به نظافت (گردگیری، جارو کردن، تمیز کردن و …) گرفته اید، بهتر است به جای آنکه حمام، دستشویی، اتاق خواب، آشپزخانه و یا هر قسمت دیگر را به صورت تک تک نظافت کنید، همه قسمت های خانه را با هم تمیز نمایید حتی اگر نظافت شما سطحی بود.

  1. جمع آوری تمام ابزار شستشو در یک ظرف قابل حمل

این که شما همه ابزار مورد نیاز را در یک سطل یا سبد همراه خود داشته باشید، در کنار انجام کارهای پاکیزگی دیگر وقت خود صرف جستجو وسایل نکرده و آشفتگی موجود شما را خسته نمی کند. اینگونه شما می توانید یک مدیریت زمانی خوب داشته باشید.

ظرف قابل حمل

  1. گردگیری

اولین کاری که در نظافت به آن می پردازیم، پاک کردن گرد و غبار گرد روی مبل، زیر قفسه ها، روی نرده ها، صفحه نمایش تلویزیون و یا هر مکانی که غبار دارد، می باشد چرا که اگر مثلاً در انتها به آن ها بپردازیم، گرد و غبار آن در تمام فضا پخش می شود و زحماتی که تا آن زمان کشیده ایم بی اثر خواهد ماند.

  1. پاک کردن شیشه ها و آینه ها

یکی از سخت ترین قسمت های نظافت برای بسیاری از افراد، تمیز نمودن شیشه و آینه ها می باشد. ممکن است شما به پاک کردن این سطوح بپردازید اما پس از نظافت ببینید که کماکان رَد دستمال بر روی آن مانده و وضوح ایده آلی ندارد. بهترین کار استفاده از لوازم مناسب شوینده و پاک کننده می باشد.

  1. ضد عفونی میزها و سطوح

برای نظافت این مکان ها پس از آنکه گردگیری را انجام دادید، حتماً از مواد ضد عفونی کننده استفاده نمایید، علی الخصوص سطوحی که با دست ارتباط دارند و باعث انتقال میکروب می شوند. یکی از ضد عفونی کننده های به صرفه، مخلوط سرکه سیب با آب می باشد.

ضد عفونی کردن سطوح

ضد عفونی کردن سطوح

  1. توالت و حمام

این مکان ها یکی از مهم ترین جاهای نظافت هستند. برای نظافت این نقاط ابتدا دور تا دور با آب خالی نم دار نمایید. سپس جرم گیر و سفید کننده در آن پخش نمایید و بگذارید که دقایقی بماند، پس از گذشت لحظاتی با استفاده از فرچه کف را شستشو نموده و در آخر آب بکشید و کامل خشک نمایید.

  1. جارو كردن

معمولاً در زمان نظافت، جارو کردن جزئی از کارهای شما می باشد. چنانچه فقط تصمیم به نظافت سطحی داشته باشید. در جارو کردن سعی کنید که به گوشه کنار زیاد دقت کنید تا بتوانید تمام فضا را از کثیفی پاک سازید و با این کار از انتقال آشغال ها به قسمت های دیگری جلوگیری به عمل آورید.

جارو زدن صحیح

جارو زدن صحیح

  1. شروع به نظافت هنگام احساس نیاز

در نظافت برخی امور نیاز به شستشو مرتب و روزانه نیست، حتی بسیاری از نقاط شاید نیاز به نظافت هفتگی و ماهانه هم ندارند. در انجام نظافت بیشتر به نقاطی که نیاز به تمیز شدن دارند، بپردازید و وسواس نداشته باشید. به این ترتیب کمتر دچار خستگی می شوید.

  1. شستشو ابزار نظافت، پس از تمیز کردن

اغلب این موضوع را نادیده گرفته و یا فراموش می کنند. وسایل نظافت همیشه کاربردی و مورد نیاز هستند، پس به محض اتمام تمیزکاری باید خودشان نیز تمیز گردند.

  1. نظافت به عنوان یک فعالیت گروهی

تمیز کردن به عنوان تلاش تیمی یکی از بهترین راه های نظافت خانه است. سعی کنید با خانواده و یا دوستان برای شستشو برنامه ریزی کنید و کارها را با هم تقسیم کنید. به این روش هم به بهترین شکل نظافت انجام می شود و شما از انجام این کار لذت می برید.

فعالیت گروهی

فعالیت گروهی

شرکت خدمات نظافتی آرکاپاک سعی داشته تا با ارائه مقالات مفید، شما را در نظافت به بهترین شکل یاری نماید. شما می توانید با برقراری تماس با شماره های درج شده در وب سایت ما با کارشناسان مجرب ما مکالمه نمایید و از نکات تکمیلی بهره مند گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *